Vermis Sıvı Organik Gübre, ticari değeri yüksek, etkili ve yenilikçi bir gübredir. İçinde pek çok doğal bitkisel hormon, amino asit, organik karbon, organik azot, makro ve mikro elementler, humik-fülvik asit ve enzimler ile mikoriza mantarı ve yararlı bakterileri barındırır. Mikoriza, kökleri hastalık, zararlı ve diğer patojenik organizmalara karşı koruduğu gibi kuraklık ve susuzluk stresine karşı da bitkileri veya ağaçları güçlendirmektedir. Bunun nedeni dikey kök büyümesi ve kılcal kök oluşumunu tetikleyerek hem daha iyi beslenebilmeyi hem de köklerin toprak derinliğine ulaşarak toprak neminden yararlanmasını sağlamasıdır. Vermis Sıvı Organik Gübre, tüm bitkilerde canlı ve sağlıklı bir yapraklanma ile çeşitlerin aromatik ve genetik özelliklerini açığa çıkararak verim artışını desteklerken meyve ve sebze kalitesini de artırır.

Kullanmadan önce  ambalajı mutlaka çalkalayınız. 

Açıklamalar:

1.Gübre uygulamalarında kullanılacak suyun kalitesi iyi olmalı, mümkün ise fazla tuzlu, kükürtlü ve klorlu olmamalıdır. Ayrıca sulama suları, sulamaya uygun olacak şekilde diğer kriterlere sahip olmalı, özellikle ağır metala içermemelidir

2. Vermis sıvı organik gübrenin içerisinde, bitkilere ve yapraklara yararlı yüksek oranlarda mikroorganizma, enzim ve büyüme hormonları bulunmaktadır. Ambalajı açıldıktan hemen sonra bekletilmeden uygulama yapılmalıdır.

3. Firmamız tarafından üretilen gübrelerimiz saf, hijyenik ve aynı zamanda çevre dostu ürünlerdir.

4. Yukarıda verilen çizelgedeki bilgilerin dışında, sıvı gübreler rahatlıkla tomurcuklanma, çiçeklenme öncesi, meyve oluşumu döneminde ve meyvelerin büyümeye devam ettiği süre içerisinde, 15-20 gün ara ile tekrarlı olarak uygulanabilir. Ayrıca tohum kaplaması şeklinde de kullanılır. Önerilen dozlarda (400 ml/100 Kg tohum) Vermis'li suda 6-12 saat bekletilen ya da ıslatılan tohumlar  kuruduktan hemen  sonra ekilebilir. (Bekleme süresi, tohum çeşidine bağlı olarak değişir.)

5. Tüm sıvı gübreler kullanmadan önce kendi ambalajında mutlaka karıştırılarak yarıya kadar su ile doldurulmuş gübreleme tankına boşaltıldıktan sonra gerekli su miktarı ilave edilmeli ve varsa uygulama aleti içindeki karıştırıcı çalıştırılmalıdır.

6. Havanın aşırı sıcak ve rüzgarlı olduğu durumlarda uygulama yapılmamalıdır. Sabah veya akşam güneş battıktan sonraki saatler uygulamalar için en ideal zamanlardır.

7. Nano teknoloji ile üretilmiş Vermis sıvı organik gübre uygulama aletlerinin meme başlıklarında ve damla sulama sistemleri aparatlarında birikme veya tıkanma yapmaz. Ancak tüm gübre uygulamalarından hemen sonra, sulama işlemi, yaklaşık 30 dakika kadar daha sadece su ile daha devam ettirilerek başlıkların olası tıkanması önlenirken, gübrenin de kök bölgesine ulaşması sağlanmış olur.

8. Çim alanlarında uygulama, üstten pompa ile pulverize şeklinde yapılması uygundur. Sulama öncesinde veya sulama sonrasında da yapılabilir.

DEPOLAMA: Doğrudan güneş ışığı olmayan, nemsiz ve kuru ortamda 5 ila 30°C arasında depolanmalıdır. Taşıma ve depolama sırasında koliler, bidonlar ve ambalajlar kesinlikle ters çevrilmemelidir.

FİRMA BEYANI : Firma belirtilen ürünün uygun olarak imal edildiğini ve etikette belirtilen veya tavsiye edilen şartlar dâhilinde kullanılması halinde ilgili tavsiyelere uygunluğunu garanti eder. Ürünün yanlış tatbikinden, zamanında kullanılmamasından, yanlış depolanmasından dolayı meydana gelebilecek zarar, ziyan ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

ORGANİK ÜRÜN SERTİFİKASYONU

18.08.2010 Tarih ve 27676 Sayılı Resmi Gazete de Yayınlanan “Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına ilişkin Yönetmelik” Kapsamında üretilmektedir. Organik üretim yapan üreticiler tarafından saf N kullanım miktarı170kg/ha/yıl ile sınırlıdır.

İşletme No:

VERMIS SIVI, Avrupa Parlamentosu ve Konseyi'nin Avrupa Hayvan ve Yan Ürünleri (EC) No. 1069/2009 ve (EU) 142/2011 sayılı yönetmeliklerine göre pastörizasyon uygunluğunu onaylayan Sağlık Sertifikasına sahiptir.