Alışveriş Sepeti
0

Alışveriş Sepetiniz şu an boş

Mağazaya git

Faaliyetlerimiz

Faaliyetlerimiz

Dünya mirası toprakların en verimli ve bereketli olduğu yerlerden birinde, Anadolu topraklarında yaşıyoruz. Bu toprakların bereketinin devamlılığı için, daha sağlıklı bir nesil için, kimyasalların daha az kullanılması için, çevre ve insan sağlığını gözeterek doğal kaynaklarla ülkemiz ve dünyamız için organik gübreler ve  solucan gübresi üretiyor, sürekli daha iyisi için çalışıyor, deniyor ve araştırıyoruz.

İnsanların sağlıklı beslenebilmesi amacıyla konvansiyonel bitkisel üretim şeklinin terkedilerek, organik tarım tekniklerinin ve iyi tarım uygulamalarının yaygınlaşmasına yönelik, toplantılara, panellere, konferanslara ve seminerlere katılıyoruz.

Bakanlığımıza bağlı İl Tarım Müdürlükleri, İlçe Tarım müdürlükleri, üniversitelerin Ziraat Fakülteleri ve Araştırma Enstitüleri’ndeki meslektaş ve akademisyenlerimizle görüşüyor, bilgi alış verişinde bulunuyor, organik tarım ve iyi tarım uygulamaları hakkındaki gelişmeleri değerlendiriyoruz.

Bakanlığımızın bu konulardaki mevzuatlarının belirlenmesine görüş, öneri ve tecrübelerimizle katkı sağlayarak hizmet ediyoruz. Kamu bilincinin oluşması için bu faaliyetlerin ve mevzuatların duyulması amacıyla değişik platformlarda tartışıyor ve görüş alışverişinde bulunuyoruz.

Farklı sosyal medya kanallarını etkin kullanarak dünyanın ve ülkemizin pek çok yerinde üretici ve tüketicilere doğrudan erişerek tarımsal üretimlerde güvenilir ve organik ürünlerin tercih edilmesi için bilgilendirmelerde bulunuyoruz.

Sosyal sorumluluğumuz anlayışıyla eğitimi önemsiyor ve uzman teknik kadromuzla, başta çitçiler olmak üzere, işletmelere, ihracatçı firmalara ve öğrencilere yönelik bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri düzenliyoruz.